hlavní stránka

Softwarové služby


 Nabízíme možnost uceleného řešení firemní infrastruktury.
Řešení TERNO, které nabízíme
je schematicky naznačeno zde - SCHEMA.

Využíváme možností svobodného software na bázi GNU. Je to sice malinko náročnější na prvotní realizaci, ale ta svoboda! Rovněž i náklady jsou na daleko nižší úrovni.  V současné době jsou tato řešení i graficky v podstatě plně srovnatelná s aplikacemi pod Windows. (Mnozí nadšenci by řekli, že kolikrát na vyšší úrovni a měli by pravdu. Ale nepřehánějme, buďme střízliví ...)

Naše služby jsou proto spojeny s instalacemi svobodných programů, zejména na bázi systému GNU/LINUX. Dále zpracováváme data, zejména v MySQL a PostGre.

V samotném našem podnikání užíváme už jen poslední dva PC s Windows XP. Pro místní i vzdálené desktopové stanice užíváme UBUNTU, tedy systém založený na DEBIAN řešení. Servery nám běží opět pod LINUX.

Pro vlastní práci plně užíváme GNU programů. Výjimku tvoří dvě placené aplikace - Corel a LABEL pro tisk etiket EAN. V obou případech se však spíše jedná o vyhodnocení náročnosti transformace či znovupořízení dat z minulosti, než že by pro naši potřebu nebylo možné užívat svobodných aplikací.


Pidgin


Posledním velkým transferem je letošní realizace přenosu hlavního účetnictví i účta jednotlivých firem do linuxového účetního programu HONEYCALC.

POSKYTUJEME LINUXOVÉ SCRIPTY:

Příklad - Rozesílač buletinu

Příklad - Propojení firemní infrastruktury

Příkazy pro práci s datovým skladem POSTGRESQL


O další scripty si můžete napsat na info@terno.org !

 

 
Založeno v roce 1988. E-mail: info@terno.org Fax: +420 568 446 205
TERNO je zapsáno jako ochranná známka č. 177680 u Úřadu průmyslového vlastnictví v Praze.
www.vasina.eu
Webhosting, webdesign